Yüzey İşlem           Kimyasalları

Türkçe
English
Russian
Arabic
 
YAĞ ALMALAR
Sprey Yağ Alma
Daldırma Yağ Alma
Ultrasonik Yağ Alma
FOSFATLAR
Çinko Fosfat Kaplama
Mangan Fosfat Kaplama
Demir Fosfat Kaplama
KROMATLAR
Sarı Kromat Kaplama
Yeşil Kromat Kaplama
Kromsuz Kaplama
DİĞER KİMYASALLAR
Boya Sökücü
Asit İnhibitörü
Pasivasyon
Korozyon Önleyici
Aktivasyon
Hızlandırıcı
Oksidasyon
Taşlama Sıvısı
Pas Sökücü
Vibrasyon Kimyasalları
Boya Çözücü
Soğuk Çekme Sabunları

Asit İnhibitörü

 

Asit inhibitörü asit banyolarında kullanılan ve asidin ömrünü uzatan kimyasallardır. Metal parçalar asit banyolarında aşınarak pas ve tufal dan temizlenir. Bu aşamada sürekli olarak asit tarafından aşınma işlemi sürer.  Pas ve tufal temizlendikten sonra aşınma işlemi yine aynı hızla sürerse hem asidin ömrü kısalmış hem de parçalar daha fazla aşınmış olur. Asit inhibitörü asidin hızını yavaşlatarak asit ömrünün uzamasını sağlar. 

 

 

INCIT 41 (Asit İnhibitörü)

INCIT 41, Hidroklorik Asit banyolarında ortam sıcaklığında kullanılan bir üründür. Banyoda kullanılan tuz ruhunun %0,1-0,3 gibi düşük konsantrasyonda kullanılır. Pas ve tufal sökme süresi asidin gücü ile ters orantılıdır. Yani hidroklorik asit konsantrasyonu yüksek ise pas sökme işlemi o kadar kısa sürecektir. Metal üzerindeki pas söküldüğünde asit inhibitörü asidin hızını yavaşlatacak ve metalin aşınmasını en aza indirecektir.

 

INCIT 51 (İnhibitör)

INCIT 51, Fosforik Asit, Sülfürik Asit, Hidroklorik Asit ve Nitrik Asit banyolarında ortam sıcaklığında kullanılan bir üründür. Banyoda kullanılan asit miktarının %0,1-0,3 gibi düşük konsantrasyonda kullanılır. Pas sökme süresi asidin gücü ile ters orantılıdır. Yani asit konsantrasyonu yüksek ise pas sökme işlemi o kadar kısa sürecektir. Metal üzerindeki pas söküldüğünde asit inhibitörü asidin hızını yavaşlatacak ve metalin aşınmasını en aza indirecektir.

 2002 © ILVE Kimya