Yüzey İşlem           Kimyasalları

Türkçe
English
Russian
Arabic
 
YAĞ ALMALAR
Sprey Yağ Alma
Daldırma Yağ Alma
Ultrasonik Yağ Alma
FOSFATLAR
Çinko Fosfat Kaplama
Mangan Fosfat Kaplama
Demir Fosfat Kaplama
KROMATLAR
Sarı Kromat Kaplama
Yeşil Kromat Kaplama
Kromsuz Kaplama
DİĞER KİMYASALLAR
Boya Sökücü
Asit İnhibitörü
Pasivasyon
Korozyon Önleyici
Aktivasyon
Hızlandırıcı
Oksidasyon
Taşlama Sıvısı
Pas Sökücü
Vibrasyon Kimyasalları
Boya Çözücü
Soğuk Çekme Sabunları

Boya Sökücü

 

Boya sökücü kimyasallar genelde iki gruptan oluşur. Alkali boya sökücü ve solvent bazlı boya sökücüler. Solvent  içerikli boya sökücü kimyasalları soğuk olarak çalışır ve her türlü metal için uygundur. Özellikle alüminyum, pirinç ve zamak malzemelerde hızlı sonuçlar verir. Alkali boya sökücüler ise sıcak çalışır ve her türlü metal için uygun değildir. Demir ve çelik malzemeler için uygundur.

 

 

DISTRIP 113 (Boya Sökücü)

DISTRIP 113,  toz ve yaş boyayı söken solvent bazlı bir kimyasaldır.Metalin üzerindeki demir fosfat, çinko fosfat veya alüminyum kromat kaplamaya zarar vermeden  boyayı söker. Ortam sıcaklığında ve %100 konsantrasyonla çalışır. Boyayı sökme süresi boyanın polyester veya epoksi polyester olmasına, boya rengine ve boya kalınlığına göre 5 ile 60 dakika arasında sürer.

 

DISTRIP 213 (Boya Sökücü)

DISTRIP 213 , toz ve yaş boyayı söken solvent bazlı bir kimyasaldır. DISTRIP 213  boyanın altına girer ve boyayı çatlatarak söker. Metalin üzerindeki  fosfat kaplamaya veya kromat kaplamaya zarar vermeden  boyayı söker. Ortam sıcaklığında ve %100 konsantrasyonla çalışır. Boyayı sökme süresi boyanın polyester veya epoksi polyester olmasına, boya rengine ve boya kalınlığına göre 2 ile 30 dakika arasında sürer. Kapalı bir kapta kullanılması kimyasal sarfiyatı açısından önemlidir. Her türlü metal için uygundur.

 

DISTRIP 114 (Alkali Boya Sökücü)

Demir ve çelik yüzeylerdeki boyaları söken ve daldırma olarak uygulanan bir kimyasaldır. Yüksek alkali olan bu ürün 100-120 °C sıcaklıkta çalışır. Avantajı uçucu olmaması ve düşük sarfiyatıdır. Genelde aparatlar üzerindeki kalınlaşmış boyalar için kullanılır. Boyayı sökme süresi boyanın polyester veya epoksi polyester olmasına, boya rengine ve boya kalınlığına göre 10 ile 60 dakika arasında sürer. %30-50 konsantrasyonda suyla karıştırılarak kullanılır.

 

Boya Sökücü Kimyasallarla  ilgili daha detaylı bilgi için;

www.boya-sokucu.com

 

 2002 © ILVE Kimya