Yüzey İşlem           Kimyasalları

Türkçe
English
Russian
Arabic
 
YAĞ ALMALAR
Sprey Yağ Alma
Daldırma Yağ Alma
Ultrasonik Yağ Alma
FOSFATLAR
Çinko Fosfat Kaplama
Mangan Fosfat Kaplama
Demir Fosfat Kaplama
KROMATLAR
Sarı Kromat Kaplama
Yeşil Kromat Kaplama
Kromsuz Kaplama
DİĞER KİMYASALLAR
Boya Sökücü
Asit İnhibitörü
Pasivasyon
Korozyon Önleyici
Aktivasyon
Hızlandırıcı
Oksidasyon
Taşlama Sıvısı
Pas Sökücü
Vibrasyon Kimyasalları
Boya Çözücü
Soğuk Çekme Sabunları

Hızlandırıcı

 

Çinko fosfat kaplama banyolarında kullanılan hızlandırıcı banyo içerisindeki demir miktarını düşürerek banyonun verimli çalışmasını sağlar. Çinko fosfatlama banyolarında banyo çalıştıkça demir miktarı yükselecektir. Yükselen bu demir miktarı belli bir seviyeye çıktığında banyo çalışamaz duruma gelir. Her çinko fosfat için farklı olan bu demir miktarı hızlandırıcı kimyasallar sayesinde belli bir seviyede tutulur. 

 

 

PHORYL Z 101 (Çinko Fosfat Hızlandırıcı)

Phoryl  Z 101 daldırma veya püskürtme çinko fosfatlama proseslerinde hızlandırıcı olarak kullanılır. Kullanım konsantrasyonları %0,01 gibi çok düşük seviyededir. Hemen hemen her gün kullanılması gerekir. Çünkü banyo çalıştıkça demir miktarı yükselecektir.  Çinko fosfat banyosuna ekleme yapılırken 1/10 oranında su ile seyreltilerek yavaş yavaş eklenmelidir.

 

PHORYL Z 102 (Çinko Fosfat Hızlandırıcı)

Phoryl  Z 102 daldırma veya püskürtme çinko fosfatlama proseslerinde hızlandırıcı olarak kullanılır. Toz ve alkali bir üründür. Kullanım konsantrasyonları %0,01 gibi çok düşük seviyededir. Hemen hemen her gün kullanılması gerekir. Çünkü banyo çalıştıkça demir miktarı yükselecektir. Çinko fosfat banyosuna ekleme yapılırken 1/30 oranında su ile seyreltilerek yavaş yavaş eklenmelidir.

 2002 © ILVE Kimya