Yüzey İşlem           Kimyasalları

Türkçe
English
Russian
Arabic
 
YAĞ ALMALAR
Sprey Yağ Alma
Daldırma Yağ Alma
Ultrasonik Yağ Alma
FOSFATLAR
Çinko Fosfat Kaplama
Mangan Fosfat Kaplama
Demir Fosfat Kaplama
KROMATLAR
Sarı Kromat Kaplama
Yeşil Kromat Kaplama
Kromsuz Kaplama
DİĞER KİMYASALLAR
Boya Sökücü
Asit İnhibitörü
Pasivasyon
Korozyon Önleyici
Aktivasyon
Hızlandırıcı
Oksidasyon
Taşlama Sıvısı
Pas Sökücü
Vibrasyon Kimyasalları
Boya Çözücü
Soğuk Çekme Sabunları

Korozyon Önleyici

 

Korozyon önleyiciler genelde metali belli bir süre pastan korumak için kullanılır. Demir fosfat veya çinko fosfat kaplama banyolarından geçen veya sadece yağı alınan metal pasa karşı dirençli değildir. Havanın oksijeni ile reaksiyona girerek pas yapabilir. Eğer parçalar birkaç gün bekleyecek ise bir sonraki işleme kadar( boya, koruyucu yağ vb.) pas yapmaması için korozyon önleyici malzemeler ile korunması gerekebilir.

 

 

ANTICOR R 10 (Korozyon Önleyici)

ANTICOR R 10, demir ve çelik parçaları korozyona karşı koruyan bir kimyasaldır. Demir fosfatlama veya çinko fosfatlama işleminden sonra veya yağ alma banyosundan sonra kullanılabilir. Birkaç gün metali pasa karşı koruyacaktır. Daldırma olarak %1-2 konsantrasyonda, ortam sıcaklığında çalışır. pH 8-10 aralığındadır ve banyo bu pH ın dışına çıkarsa yeniden kurulmalıdır. 

 

ANTICOR R 7 (Korozyon Önleyici)

ANTICOR R 7, demir ve çelik parçaları geçici bir süre korozyona karşı koruyan bir kimyasaldır. Demir fosfatlama veya çinko fosfatlama işleminden sonra veya yağ alma banyosundan sonra kullanılabilir. İçeriğinde bulunan aminler yardımı ile metali uzun bir süre pasa karşı koruyacaktır. Daldırma olarak %1-2 konsantrasyonda, ortam sıcaklığında çalışır. pH 8-10 aralığındadır ve banyo bu pH ın dışına çıkarsa yeniden kurulmalıdır. 

 2002 © ILVE Kimya