Yüzey İşlem           Kimyasalları

Türkçe
English
Russian
Arabic
 
YAĞ ALMALAR
Sprey Yağ Alma
Daldırma Yağ Alma
Ultrasonik Yağ Alma
FOSFATLAR
Çinko Fosfat Kaplama
Mangan Fosfat Kaplama
Demir Fosfat Kaplama
KROMATLAR
Sarı Kromat Kaplama
Yeşil Kromat Kaplama
Kromsuz Kaplama
DİĞER KİMYASALLAR
Boya Sökücü
Asit İnhibitörü
Pasivasyon
Korozyon Önleyici
Aktivasyon
Hızlandırıcı
Oksidasyon
Taşlama Sıvısı
Pas Sökücü
Vibrasyon Kimyasalları
Boya Çözücü
Soğuk Çekme Sabunları

Sprey Yağ Alma

 

Püskürtme yağ alma banyolarında, daldırma yağ alma banyolarına göre fazladan basınç vardır. Genelde 1,4 - 2,0 bar arasında olan bu basınç bazı durumlarda 3,0- 4,0 bar basınçlara kadar çıkarılabilir. Bu basınç sayesinde temizleme efektini üst seviyeye çıkar. Sıcaklık 50-65°C gibi daldırma yağ alma tesislerine göre daha düşük seviyededir. Metali temizleme süresi de daldırma sistemlere göre daha düşüktür. Yaklaşık 3 dakikada metal temizlenmiş olacaktır. Metalin cinsine göre yağ alma kimyasalı seçilmelidir. Demir, çelik, bakır, zamak, pirinç, alüminyum ve galvanizli parçalarda kullanılabilir.

 

 

CLEANOL 9151 (Alkali Sprey Yağ Alma)

Metal işleme sanayinde püskürtme  banyolarda kullanılan, yağ alma efekti iyi olan toz bir kimyasaldır. Aynı zamanda metalin üzerinde ince bir kaplama yaparak metali kısa süreli olarak pastan korur. Demir , bakır , çinko , alüminyum , pirinç ve bileşenleri için kullanılabilir ve karartma yapmaz.

 

CLEANOL S 35 (Alkali Yağ Alma)

Sprey banyolarda kullanılabilen, yağ alma ve temizleme efekti iyi olan bir üründür. 1,4-2,0 bar basınçta, alkali ortamda ve 50-75°C sıcaklıkta oldukça verimli çalışır. Sprey demir fosfat ve çinko fosfatlama banyolarında kullanımı idealdir. Demir, çelik ve galvaniz kaplı parçalarda yağ alma için kullanılabilir.

 

CLEANOL 505 A (Nötral Yağ Alma)

Tek başına kullanıldığı gibi demir fosfat banyolarında yağ alma katkısı olarak da kullanılabilir. Fosfatlar ve yüzey aktif kimyasallar içerir. Demir fosfat banyolarında yağ alma efekti olarak, 1,4-2,0 bar basınçta,  50-65°C sıcaklıkta fosfatlama süresince yağ alma amaçlı kullanılır. Demir, çelik, alüminyum ve galvaniz yüzeyler için uygundur.

 

CLEANOL SK 108 (Nötral Yağ Alma)

Sıvı bir karaktere sahip ürün, metal işleme endüstrisinde yüzeydeki yağların giderilmesi için yağ alma katkısı olarak kullanılan nötr bir kimyasaldır. Demir, çelik, alüminyum ve galvaniz yüzeyler için uygundur.Püskürtme banyolarda kullanılabilir.

 

CLEANOL N 50 (Nötral Yağ Alma)

Demir, çelik, bakır, zamak, pirinç, alüminyum ve galvanizli parçalarda karartma yapmadan güçlü yağların alınmasında kullanılabilir. Yapısındaki inhibitör yardımı ile metal parçaları belli bir süre pastan koruyacaktır. Aynı zamanda ultrasonik ve daldırma banyolarda da kullanılabilir.

 

 

 2002 © ILVE Kimya