Yüzey İşlem           Kimyasalları

Türkçe
English
Russian
Arabic
 
YAĞ ALMALAR
Sprey Yağ Alma
Daldırma Yağ Alma
Ultrasonik Yağ Alma
FOSFATLAR
Çinko Fosfat Kaplama
Mangan Fosfat Kaplama
Demir Fosfat Kaplama
KROMATLAR
Sarı Kromat Kaplama
Yeşil Kromat Kaplama
Kromsuz Kaplama
DİĞER KİMYASALLAR
Boya Sökücü
Asit İnhibitörü
Pasivasyon
Korozyon Önleyici
Aktivasyon
Hızlandırıcı
Oksidasyon
Taşlama Sıvısı
Pas Sökücü
Vibrasyon Kimyasalları
Boya Çözücü
Soğuk Çekme Sabunları

Taşlama Kimyasalları

 

Taşlama makineleri  taş ile birlikte metal parçaları taşlarken ısınma meydana gelir.  Makine haznesinde bulunan su ile karışmış haldeki taşlama kimyasalı taş ile metal parça üzerine püskürtülerek ısının düşürülmesi sağlar. Aynı zaman bu tip kimyasallar taş ve metalin arasına girerek kaydırıcılık meydana getirir ve işlemin kolaylaşmasını yardımcı olur. Taşlama sıvısı işlem tamamlandıktan sonra metal parçaların üzerini bir film tabaka kaplayarak hava ile reaksiyonunu keser ve uzun süre paslanmaya karşı korur.

 

 

CUTEX 107 (Taşlama Makinaları için Soğutma Sıvısı)

Taşlama tezgahlarında demir, çelik ve döküm parçalar için kullanılan Cutex 107 orta alkali sentetik bir kimyasaldır. Kullanım konsantrasyonu % 2-3 arasındadır. Bor yağı gibi bakteri oluşturmaz ve kokuya neden olmaz. Ortam sıcaklığı çalışması için yeterlidir. İçeriğinde bulunan amin bazlı kimyasallar yardımı ile hem makineyi hem de işlenen metal parçayı pasa karşı korur. Refraktometre yardımı ile konsantrasyonu ölçülebilir ve gerekli ekleme miktarı belirlenir.

 

 

CUTEX 108 (Taşlama Soğutma Sıvısı)

Taşlama tezgahlarında demir, çelik ve döküm parçalar için kullanılan Cutex 108 transparan sentetik bir kimyasaldır. Kullanım konsantrasyonu % 1-3 arasındadır. Makine ve parça arasında kaydırıcılık sağlayarak ısınmayı engeller. Bor yağı gibi bakteri oluşturmaz ve kokuya neden olmaz. İçeriğinde bulunan amin bazlı kimyasallar yardımı ile hem makineyi hem de işlenen metal parçayı pasa karşı korur. Refraktometre yardımı ile konsantrasyonu ölçülebilir ve gerekli ekleme miktarı belirlenir.

 

 2002 © ILVE Kimya