Yüzey İşlem           Kimyasalları

Türkçe
English
Russian
Arabic
 
YAĞ ALMALAR
Sprey Yağ Alma
Daldırma Yağ Alma
Ultrasonik Yağ Alma
FOSFATLAR
Çinko Fosfat Kaplama
Mangan Fosfat Kaplama
Demir Fosfat Kaplama
KROMATLAR
Sarı Kromat Kaplama
Yeşil Kromat Kaplama
Kromsuz Kaplama
DİĞER KİMYASALLAR
Boya Sökücü
Asit İnhibitörü
Pasivasyon
Korozyon Önleyici
Aktivasyon
Hızlandırıcı
Oksidasyon
Taşlama Sıvısı
Pas Sökücü
Vibrasyon Kimyasalları
Boya Çözücü
Soğuk Çekme Sabunları

Ultrasonik Yağ Alma

 

Ultrasonik yağ alma banyoları ses titreşimi, kimyasal güç ve sıcaklık yardımı  metalin üzerinden yağları temizler. Genelde orta alkali ortamda çalıştığı gibi nötr yağ alma olarak da çalışır. Sıcaklık yüksek değildir ve süre metalin üzerindeki yağa göre uzayabilir.

 

 

CLEANOL US 13 (Orta Alkali Yağ Alma)

Metal sanayinde ultrasonik yağ alma banyolarında kullanılan toz bir kimyasaldır. Demir, çelik, bakır, zamak, pirinç, alüminyum ve galvanizli parçalarda karartma yapmadan güçlü yağların alınmasında kullanılabilir. %3-5 konsantrasyonda, 60-70°C sıcaklıkta ve 5-8 dakikalık süre ile ultrasonik yağ alma uygulanır. 

 

CLEANOL US 470 (Orta Alkali Yağ Alma)

Demir, çelik, bakır, zamak, pirinç, alüminyum ve galvanizli parçalarda karartma yapmadan güçlü yağların alınmasında kullanılabilir. %3-5 konsantrasyonda, 60-65°C sıcaklıkta ve 5-10 dakikalık süre ile ultrasonik yağ alma uygulanır. Ayrıca alüminyum malzemelerde daldırma yağ alma malzemesi olarak da kullanılabilir.

 

CLEANOL N 50 (Nötral Yağ Alma)

Demir, çelik, bakır, zamak, pirinç, alüminyum ve galvanizli parçalarda karartma yapmadan güçlü yağların alınmasında kullanılabilir. Yapısındaki inhibitör yardımı ile metal parçaları belli bir süre pastan koruyacaktır. Aynı zamanda püskürtme ve daldırma banyolarda da kullanılabilir.

 2002 © ILVE Kimya