Yüzey İşlem           Kimyasalları

Türkçe
English
Russian
Arabic
 
YAĞ ALMALAR
Sprey Yağ Alma
Daldırma Yağ Alma
Ultrasonik Yağ Alma
FOSFATLAR
Çinko Fosfat Kaplama
Mangan Fosfat Kaplama
Demir Fosfat Kaplama
KROMATLAR
Sarı Kromat Kaplama
Yeşil Kromat Kaplama
Kromsuz Kaplama
DİĞER KİMYASALLAR
Boya Sökücü
Asit İnhibitörü
Pasivasyon
Korozyon Önleyici
Aktivasyon
Hızlandırıcı
Oksidasyon
Taşlama Sıvısı
Pas Sökücü
Vibrasyon Kimyasalları
Boya Çözücü
Soğuk Çekme Sabunları

Vibrasyon Kimyasalları

 

Rotofinish makinalarında kullanılan vibrasyon kimyasalları genelde küçük parçaların çapak alma, yuvarlama, yağ alma, parlatma ve korozyondan koruması için kullanılır. Orta alkali ve asidik yapıda kimyasallardır. Düşük konsantrasyonlarda ortam sıcaklığında çalışabilir. Alüminyum, zamak, pirinç (sarı), demir, çelik ve bakır malzemeler için kullanılabilir.

 

 

VIBB 103 (Çapak Alma, Parlatma Sıvısı)

Rotofinish makinelerinde çapak alma ve parlatma amacıyla, %2-3 konsantrasyonlarda su ile birlikte kullanılır. İçeriğinde bulunan yüzey aktif malzemeler yardımı ile malzemenin hem yağını alacak hem de çapak alma ve parlatma işlemini gerçekleştirecektir. Ayrıca metalin yüzeyi bir film tabaka ile kaplanacak ve pasa karşı dirençli hale gelmiş olacaktır. Çapak alma ve parlatma makinelerinin her ikisinde kullanılabilir. Başta zamak olmak üzere demir, pirinç, çelik, sarı ve bakır için uygundur.

 

VIBB 104 (Çapak Alma, Yağ Alma Kimyasalı)

Vibratör makinelerinde çapak alma,ve yağ alma amacıyla kullanılır. %2-5 konsantrasyonlarda su ile birlikte kullanılır. İçeriğinde bulunan yüzey aktif malzemeler yardımı ile malzemenin hem yağını alacak hem de çapak alma işlemini gerçekleştirecektir. Ayrıca asidik yapıda bir malzeme olduğu için malzeme üzerinde az miktarda aşındırma yaparak metalin boyayı daha iyi tutmasını sağlayacaktır.  metalin yüzeyi bir film tabaka ile kaplanacak ve pasa karşı dirençli hale gelmiş olacaktır. Başta zamak olmak üzere demir, pirinç, alüminyum, çelik, sarı ve bakır için uygundur.

 

VIBB 205 (Çapak Alma, Parlatma Kimyasalı)

Rotofinish makinelerinde çapak alma ve parlatma amacıyla  %2-4 konsantrasyonlarda su ile birlikte kullanılır. Orta alkali bir yapıda olduğu için malzemede paslanmaya neden olmaz. İçeriğinde bulunan yüzey aktif malzemeler yardımı ile malzemenin hem yağını alacak hem de çapak alma ve parlatma işlemini gerçekleştirecektir. Ayrıca metalin yüzeyi bir film tabaka ile kaplanacak ve pasa karşı dirençli hale gelmiş olacaktır. Çapak alma ve parlatma makinelerinin her ikisinde ayrı ayrı kullanılabilir. Başta alüminyum olmak üzere demir, zamak, pirinç, çelik, sarı ve bakır için uygundur.

 2002 © ILVE Kimya